Tematy pomocy

Jak zwiększyć popularność fotobloga?

Co zrobić, aby więcej osób odwiedzało Wasze fotoblogi, komentowało zdjęcia i przyznawało plusy? Poniżej przedstawiamy listę wskazówek, które pomogą zwiększyć popularność Waszego fotkobloga.

1. Przede wszystkim - bądź aktywny
Aktywni Fotkoblogowicze stają się szybko rozpoznawalni w serwisie i w krótkim czasie zdobywają wielu znajomych.

2. Nie zamieszczaj wszystkich zdjęć jednego dnia
Dużo lepiej jest dodać jeden wpis dziennie albo nawet jeden wpis na kilka dni, niż np. 100 zdjęć jednego dnia. Ważna jest regularna aktywność, a nie dodawanie wielu zdjęć jednocześnie. Odwiedzającym dużo łatwiej jest skomentować każdy wpis jeśli pojawiają się one w jakimś odstępie czasu.

3. Komentuj zdjęcia innych
Niemal każdy kto publikuje na Fotkoblog.pl swoje prace chciałby poznać opinie innych. Gdy wystawisz komuś opinię (np. pisząc, że zdjęcie Ci się podoba, albo radząc co zmienić, by następne fotografie były jeszcze lepsze) sprawisz, że adresat chętnie odwiedzi i skomentuje Twoje zdjęcia.

4. Oceniaj inne zdjęcia - przyznawaj plusy
Jeśli jakieś zdjęcie Ci się spodoba i chcesz je wyróżnić, możesz wyrazić to za pomocą plusa. Autorzy wyróżnianych zdjęć też chętnie wejdą na Twojego fotobloga i ocenią Twoje prace.

5. Korzystaj z działu "Ulubione blogi"
Dodawaj fotkoblogi innych do działu ulubionych, staraj się też, by inni dodawali Twojego fotkobloga do swoich ulubionych fotoblogów. Wtedy znajomi innych Fotkoblogowiczów łatwiej mogą dotrzeć do Twojego bloga.

6. Daj się poznać innym na forum
Dyskutuj z innymi Fotkoblogowiczami, dziel się doświadczeniem i spostrzeżeniami. Jeśli będziesz aktywnym forumowiczem na pewno zostaniesz zauważony, a tym samym wzrośnie liczba odwiedzin na Twoim fotkoblogu.

7. Pokazuj swoje zdjęcia na Fotoforum
Publikuj swoje prace w istniejących już tematycznych działach i zakładaj nowe tematy.

8. Konto premium
Fotoblogi premium są dodatkowo promowane na stronie głównej Fotkobloga i w wyszukiwarce. Dzięki temu jeszcze więcej Fotkoblogowiczów dowie się o Twoim fotoblogu.

Zobacz także: